Projekt KEŠET
 

Zkuste to sami

 1/ Návody a triky  (abecední slovníček hesel) - nejde o hotový slovník, ale pokud se při práci okolo hřbitovů anebo se hřbitovy setkáte s pojmem, který váš u nás na Kešetu zarazí, možná právě tady najdete vysvětlení, jak jsme to mysleli. Ostatně, nechť nic neplyne násilím, ale prolistovat (scrollnout) si tuto stránku můžete vždycky. Děkujeme.

2/ Datace (vše co bude potřebovat pro orientaci na macejvě)
3/ Zkratky  (ukázka a word ke stažení)
4/ Titulatury (vlastní stránka- více témat) - pro rychlé stažení

5/ Obraty
6/ Pomůcky  (v čase a vědění)

7/ Jména -  proč se pan Max Lederer jmenuje v hebrejštině Moše anebo Mordechaj? Jaká je etymologie Bunama, Šprincel, rodiny Bondy a dvojice Kohn a Roubitschek? A co jména dvojitá a trojtá, nová izraelsko-hebrejská jména a mimo jiné anebo především také B*ýé jméno? Tomu se věnoval seriál na Shekelu a my ho i s doplňky převádíme i sem na tyto stránky "pomůcek".  Není vyloučeno, že si ho rádi přečtěte znovu (anebo dokonce poprvé). Děkujeme.

8) Foto-katalogy (new)

9) Několik slov o překladu, proč a jakým způsobem překládáme, najdete také na Kešetu v sekci Epitafy. (path: Kešet/Epitafy/O překladu)

10) Německé názvy obcí (pro matriky a identifikaci hebrejských přepisů)

11) Encyklopedie- Hugo Gold -- odkaz

12) Epigrafická databanka (Frankfurt n/Moh)

 

KESHET databáze židovských hřbitovů, Kešet, židovské hřbitovy, Projekt Chewra, Čechy, Čechách, Morava, Moravě, České, Moravské, hřbitov, pohřbívání, symbolika, judaismus