Projekt KEŠET
 
Popisy hřbitovů nemají sloužit k jejich co nejsnazšímu nalezení. Kdo miluje, hledá a kdo hledá, najde. Jde nám spíš o to, abyste se orientovali v kráse a bohatosti toho, co ten který hřbitůvek nabízí. Vedle stručné zmínky o stavu hřbitova (sami pak při jeho návštěvě můžete posoudit, zda se stav zlepšuje nebo zhoršuje) upozorňujeme především na jeho epigrafiku a případné zvláštnosti. Orientace je stále stejná, jako všude na „nové“ Chewře.  Zda v této kategorii něco přibylo se dozvíte buď v *Novinkách  anebo občasnou návštěvou přímo zde. Zpřístupněné „popisy“ si budete moci také stáhnout jako wordový dokument (například před výletem na dotyčnou lokalitu).
Postupně se tu objeví popisy všech hřbitovů ze staré chewry, de facto inventura toho, co jsme zpracovali od roku 2001, kdy projekt zahájil. A dá-li zdraví a Nebesa (be-ezrat Ha-šem) – budou každý rok přibývat další.
     Obrazu a obrazům se věnujeme kamerou i slovem, ale pro takový rychlý "bekuk" (omrknutí nevěsty) nabízíme vždy pár pohledů přímo na Rajčeti, v jakémsi "rajčatovém protlaku)

Slovem:                                                          Obrazem:

136 - Košetice /Koschetitz - na webu                   080 - Hořice (protlak)
185 - Milevsko/ Milojsk -- na webu                     195 - Myslkovice (protlak)
227 - Pňovany/ Piwana  -- ke stažení                  211 - Nýrsko (protlak)

250 - Přehořov -- na webu                                 167 - Lomnička (protlak)
259 - Rabí -- na webu (i ke stažení) -- new        330 - Velká Bukovina (protlak)
293 - Studený -- na webu                                 
318 - Turnov -- na webu                                   
                                                                       

 
 
 

KESHET databáze židovských hřbitovů, Kešet, židovské hřbitovy, Projekt Chewra, Čechy, Čechách, Morava, Moravě, České, Moravské, hřbitov, pohřbívání, symbolika, judaismus